Wezwanie do zapłaty – Kancelaria PRO BONO Dariusz Puczydłowski (adw. Bartosz Wojda, adw. Kamil Klemienia, adw. Marcin Borys)

Oferta bezpośredniej pomocy prawnej dla adresatów wezwań Kancelaria Pro Bono (KLIKNIJ)

Adwokat Bartosz Wojda

Adwokat Kamil Klemienia

Adwokat Marcin Borys

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY KANCELARIA PRO BONO

Działając w imieniu i na rzecz mojego mocodawcy Media Rodzina sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – dokument pełnomocnictwa przedkładam w załączeniu do niniejszego pisma, w związku z toczącym się postępowaniem karnym prowadzonym przez Prokuraturę […] pod sygn. akt: […] dotyczącym podejrzenia popełnienia przestępstwa, określonego w treści art. 116 § ust. 4 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych polegającego na rozpowszechnianiu w dn. […] za pośrednictwem sieci Internet w sieciach peer to peer (torrent, korzystając w dacie popełnienia czynu z adresu IP o numerze […], utworów do których prawa autorskie majątkowe posiada mój mocodawca, wzywam do:
1) dobrowolnej zapłaty kwoty 1225,00 zł (słownie: tysiąc dwieście dwadzieścia pięć złotych zero groszy) tytułem naprawienia szkody, a tym samym zaspokojenia roszczeń reprezentowanej przeze mnie spółki w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma na rachunek bankowy o numerze. 94 2490 0005 0000 4600 3416 0776 prowadzonym dla mojego klienta przez Kancelarię Prawną Pro Bono z/s w Białymstoku która ujawniła przestępstwo i została umocowana przez mojego klienta m. in. do przyjmowania wpłat od osób naruszających prawa autorskie Media Rodzina Sp. z o. o. z/s w Poznaniu. W tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz numer dokumentu ugody.
Wskazana powyżej kwota została obliczona poprzez ustalony iloczyn ilości rozpowszechnień danego utworu oraz wartości jednego egzemplarza rozpowszechnionego utworu w sprzedaży detalicznej.
Jednocześnie informuję, że w toku postępowania karnego, mój mocodawca – na mocy art. 79 ust. 1 pkt  lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych będzie dochodził trzykrotności wskazanej powyżej kwoty oraz zapłaty dodatkowych kosztów, w tym wynagrodzenia za podejmowane przeze mnie czynności adwokackie a po zakończeniu postępowania karnego i skierowaniu sprawy na drogę postępowania cywilnego również opłaty od pozwu i kosztów związanych z przeprowadzeniem ewentualnego dowodu z opinii biegłych sądowych z zakresu informatyki i telekomunikacji.
2) dobrowolnego usunięcia plików, do których prawa autorskie majątkowe posiada mój mocodawca, wymienionych w wykazie naruszeń znajdującym się w załączeniu do niniejszego pisma, jak również do zaniechania rozpowszechniania utworów mojego mocodawcy w przyszłości.

***

Końcowo informuję, że w przypadku naprawienia wyrządzonej szkody i zobowiązania się do niepopełniania w przyszłości naruszeń majątkowych praw autorskich – przysługujących mojemu mocodawcy, zostałem zobowiązany przez klienta do cofnięcia wniosku o ściganie, co spowoduje definitywne zakończenie postępowania karnego.

W celu ugodowego zakończenia sporu, proszę o dokonanie zapłaty w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma, podpisania dwóch egzemplarzy ugody i odesłania ich na adres mojej kancelarii. Aby uzyskać dodatkowe informacje proszę o kontakt z moimi współpracownikami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 pod numerem 85 733 38 38.

Informacje potwierdzające toczące się postępowanie karne można uzyskać poprzez kontakt z Prokuraturą […].
W załączeniu:
1) wykaz naruszeń;
2) pełnomocnictwo;
3) umowa ugody (2 egzemplarze).

289 odpowiedzi na “Wezwanie do zapłaty – Kancelaria PRO BONO Dariusz Puczydłowski (adw. Bartosz Wojda, adw. Kamil Klemienia, adw. Marcin Borys)”

 1. Są ruchy w temacie 🙂 Małopolska
  Dzisiaj byłem na komisariacie celem złożenia wyjaśnień.
  Pytania rutynowe:
  -czy sieć zabezpieczona,
  -czy korzystałem z torrentów,
  -czy pobierałem i udostępniałem,
  -jeżeli nie, to czy ktoś z domowników,
  -czy sieć była Wi-Fi i zabezpieczona,
  i najlepsze
  -czy w okresie w którym popełniłem przestępstwo, miałem dostęp do internetu 🙂

 2. Są ruchy w temacie 🙂 Małopolska
  Dzisiaj byłem na komisariacie celem złożenia wyjaśnień.
  Pytania rutynowe:
  -czy sieć zabezpieczona,
  -czy korzystałem z torrentów,
  -czy pobierałem i udostępniałem,
  -jeżeli nie, to czy ktoś z domowników,
  -czy sieć była Wi-Fi i zabezpieczona,
  i najlepsze
  -czy w okresie w którym popełniłem przestępstwo, miałem dostęp do internetu 🙂

 3. Są ruchy w temacie 🙂 Małopolska
  Dzisiaj byłem na komisariacie celem złożenia wyjaśnień.
  Pytania rutynowe:
  -czy sieć zabezpieczona,
  -czy korzystałem z torrentów,
  -czy pobierałem i udostępniałem,
  -jeżeli nie, to czy ktoś z domowników,
  -czy sieć była Wi-Fi i zabezpieczona,
  i najlepsze
  -czy w okresie w którym popełniłem przestępstwo, miałem dostęp do internetu 🙂

 4. Ja też nie mam nawet takiego czegoś nie wiem nawet co to jest dokładnie , a mają mój PESEL i każą zrobić wpłatę wpisać nr. dowodu i wezmą na mnie kredyt. A gdzie ochrona danych osobowych, przecież to tylko może Sąd uzyskać. Czyżby dostawca internetu udostępniał, czy to legalne.?

 5. Ja złożyłam zawiadomienie na policji o próbę wyłudzenia pieniędzy_powiedzieli mi, że nic nie mam płacić, ciekawe jak to się skończy .Adwokat z Białegostoku Kamil Klemienia to jakaś pazerna hiena dzałająca wbrew etyce zawodowej

 6. Cwaniaczek Klemienia znowu szuka łatwego zarobku:) tym razem trafili na cwańszych. Koniec z platformerskim "kręceniem lodów". Tym razem to oni bekną i to słono. Pozdrawiam. Anonymus

 7. Dostałem dzisiaj takie samo pismo. Sprawa dotyczy C.S.Lewisa i Opowieści z Narnii. Kwota 800zł. Czytając tu ten temat trochę się uspokoiłem zapewnieniami innych o próbie wyłudzenia pieniędzy. ALE
  Mam nadal pytanie. Co z tym zrobić? Wysłać pieniądze, iść na policję, pozostać biernym? Komputera z którego korzystałem w 2013 już dawno nie mam…

 8. Moja sytuacja jest taka: żadnego pisma od media rodzina nie dostałam – od razu wezwanie w charakterze świadka na komendę do Poznania (jestem z okolic Poznania). To było jakośw maju 2015. Harry Potter, którego nigdy nie czytałam, wyceniony na ok. 20 tyś. PLN. Wypytywanie czy pobierałam (bo pobierać wolno), czy udostępniałam (bo udostępniać nie wolno), kto korzysta z komputera, czy jest router wifi, czy jest zabezpieczony, itp. Straszenie kosztami postępowania, zabraniem sprzętu, kosztami ekspertyzy sprzętu. Jako dowód pokazano mi listę książek (7 x harry) i jakiś adres ip, który wówczas był rzekomo mój. Zachęcanie do wpłaty jakiejś niższej niż 20 tyś. kwoty, żeby media było zadowolone i wystąpiło o umorzenie postępowania wobec mnie. Nic nie wpłaciłam, skoro nic nie zrobiłam. Niedawno byłam drugi raz w Poznaniu. Również w charakterze świadka, tylko tym razem odwiedziłam prokuraturę. Mniej więcej ten sam scenariusz co na komendzie – mniej straszenia, więcej wyjaśniania potencjalnych konsekwencji. Póki co, sprzętu nikt mi nie zabrał i mam nadzieję, że nikt tego nie zrobi. Czekam co będzie dalej. Dodam jeszcze, że ten charakter świadka to się tylko tak nazywa. Dawali mi do zrozumienia, że tak naprawdę to jestem podejrzana, a czułam się jak bym była winna, mimo że nic nie zrobiłam. Czy ktoś jeszcze odwiedził prokuraturę, czy tylko mi się tak "poszczęściło"? Jak jest z tym zaberaniem sprzętu?

 9. Ja miałem wezwanie do zapłaty na rodziców w tamtym roku w kwietniu.za audiobook igrzyska śmierci z chomikuj w 2012 roku.dostałem tylko ten list , oczywiście nie placilem i od tego czasu nic się nie działo na szczęście.

 10. "Jak się mają sprawy?" Ni jak chyba. Ludzie piszą o zabranych laptopach, policyjnych przesłuchaniach, pukaniu do drzwi, że się biorą za świętokrzyskie, mazowieckie, lubuskie. Masakra. IP nie jest dowodem. Ludzie którzy tutaj opisują swoje dramaty o przesłuchaniach, nikną bez śladu, nie odzyskują komputerów. "Sraty Pierdaty", Zaraz miną cztery lata od czasu kiedy popełniłem tę zbrodnię wobec Media Rodzina. Panowie nie wiedzą jak ugryźć sprawę, więc im więcej pism wyślą tym więcej "nieświadomych" zapłaci przykładowe 700 zł dla ugody. Jestem podejrzewany o zassanie z torrenta HP w roku 2012. Mamy 2016, od czasu rzekomego udostępnienie audiobooka, mam już trzeci komputer (oczywiście w ramach gwarancji posiadam dowód zakupu). Jak dostanę wezwanie na Policję, dam znać. Podam numer telefonu i wstawię mojej zdjęcie w tym poscie. Sprawa zapewne dotyczy pobrań ze strony torrenty.org, która nada działa (trzeba się tam zarejestrować, więc zapewne od nich MR uzyskali numery IP i powiązali je z operatorami, co samo w sobie już było nielegalne (udostępnienie naszych danych osobowych)),a poza nią działają tysiące stron na całym Świecie, z których można rzeczy o których udostępnianie nas tutaj oskarżają. Ludzie nie dajcie się naciągać, przecież mieliście niezabezpieczoną sieć, do komputera miały dostęp osoby trzecie (np. współlokator, opiekunka, kominiarz), nie używacie torrentów, mieliście wirusa, nie pamiętacie, nic nie wiecie, nie było was w domu,ipt. Przepraszam za błędy stylistyczne, gramatyczne, oraz inne.

 11. Mazowieckie
  Cześć, u mnie zaczęło się od pisma z policji w stylu "proszę stawić się na komendzie na przesłuchanie…". Okazało się, że chodzi o ściąganie z jakichś torentów audiobooka pod koniec 2012roku. Na liście było 27 pozycji o tej samej nazwie plików i usłyszałem, że to ok 30'000zł kary do zapłaty… Złożyłem zgodne z prawdą zeznania, że nie wiem co to za pliki i jak mogło do tego dojść, a te pliki ponoć ściągały 4 różne nr IP sprzętu.

  Dostałem informację od przesłuchującego mnie, że takie sprawy prawdopodobnie będą umarzane, jednakże może być sytuacja, że MediaRodzina nie odpuści i po wniosku z prokuratury będą mieli prawo zbadać moje komputery w domu – ale to może potrwać bardzo długo.
  Horror, dramat, masakra.
  Za jakie grzechy? Za niewinność tyle stresu? Może trzeba zacząć zmieniać hasło do routera co jakiś czas… Albo natychmiast zmienić dostawcę internetu…

 12. Witam wszystkich. Dostałem takie samo pismo w lipcu, i nic z tym nie zrobiłem. Dzwoniłem na prokurature i powiedzieli że sprawa o tej sygnaturze rzeczywiście istnieje, ale nic więcej nie powiedzieli. Jak widać można sprawę olać i nic się nie dzieje. Oczywiście mogą kilka osób udupić, ale akurat na mnie nie padło.

 13. Zauważcie, że nikt nie napisał że otrzymał wyrok. Od roku już prawie nie mogą postawić zarzutów w sprawie tnt-torrent a sprzęt im skonfiskowano. Porównajcie też skalę rzekomych naruszeń tnt-torrent, wrzawę w mediach kiedy doszło do zatrzymań i obecną w nich ciszę na ten temat. Porównajcie to wszystko z Wami. Nie dajcie się zastraszyć. Do kiedy jest jeszcze odsetek ludzi którzy się boją i płacą, dotąd będzie zamieszanie i ciąganie na przesłuchania. Wystarczy że zapadną pierwsze wyroki, bo umorzenia już są, to się okaże kto ma rację. A mają ją zwykli ludzie tacy jak Ty czy ja ciągani przez niedouczonych śledczych po komisariatach, którzy są przekonani że Wasz adres IP to dowód osobisty zostawiony na miejscu przestępstwa.

 14. Zauważcie, że nikt nie napisał że otrzymał wyrok. Od roku już prawie nie mogą postawić zarzutów w sprawie tnt-torrent a sprzęt im skonfiskowano. Porównajcie też skalę rzekomych naruszeń tnt-torrent, wrzawę w mediach kiedy doszło do zatrzymań i obecną w nich ciszę na ten temat. Porównajcie to wszystko z Wami. Nie dajcie się zastraszyć. Do kiedy jest jeszcze odsetek ludzi którzy się boją i płacą, dotąd będzie zamieszanie i ciąganie na przesłuchania. Wystarczy że zapadną pierwsze wyroki, bo umorzenia już są, to się okaże kto ma rację. A mają ją zwykli ludzie tacy jak Ty czy ja ciągani przez niedouczonych śledczych po komisariatach, którzy są przekonani że Wasz adres IP to dowód osobisty zostawiony na miejscu przestępstwa.

 15. Skończy się tak jak z pobieraczkiem. Aby Was skazać muszą Wam zostać przedstawione dowody winy. Adres IP takim dowodem nie jest. Może być poszlaką. Dowodem może być komputer z oprogramowaniem do torrentów i udostępnianymi plikami, może być Wasze przyznanie się do winy, albo zeznania świadków.

 16. Lubuskie wczoraj przyszla do mnie polocja zabrala mi kompa,mieli nakaz,powoedzoeli ze sciagalem i rozppwszechnialem w sieci filmy takie jak HP, igrxyska smoerci,opowoesci z narni itp. Po przeczytaniu pisma sprawdzilem te firme Media rodzina i to ze na posmie pisali o tym ze sciagalem pliki audio, fotografoe i dokumety elektroniczne. Wiem dobrze że nic takiego nie sciagalem nie znalem wgl polowy książek jakoes basnie chinskie. Bylem dzisaj u adwokata i powoedzoal mi ze jak nic nie znajda to noc na mnie nie maja, ale nw co zrobie jak mi wyjada z jakas zaplata czy cos, noe myślicie ze to jest jakis gruby walek, wydaje mi soe ze powinniśmy to naglosnic np wysylajac zdjecia pism i wiadomosci np do Zbigniewa Stonogi na Facebooku.

 17. Lubiskie,Zielona Góra
  ostatnio przyszla do mnie policja z nakazem przeszukania, zabeali mi komputer tlumaczac sie ze sciagalem filmy po prseczytaniu pisma ktore mi dali powoedzialem im ze nic takiego noe sciagalem wszystkie czesci HP ,opowoesco z narni,igrzyska smoerci, baśnie chińskie i jeszcze jakieś.Później sprawdzilem te firme media rodzina i doszedlem do wniosku ze sa to same książki tak samo na pismie nic nie naposali o plikach wideo. Wiem dobrze ze nic takiego nie sciagalem, bylem dzisiaj u adwokata i powoedzial mi ze jak nic noe znajda to nic nie będzie. Nw co będzie dalej wydaje mi sie ze mi udowodnio ze cos takoego ściągnąłem choć na pewno tego nie zrobiłem, noe myślicie ze to wszystko jest jakims wielkim walkiem, co myslicie zeby te sprawę naglosnic np napisac do stonogi na Facebooku moze on cos wskura, jak wszyscy bysmy naposali to musiał by cos zrobić

 18. Zabrali się teraz za Małopolskę .Byłem teraz przesłuchiwany i dowiedziałem się że mój dług wobec nich z ponad 700 zł. urósł do kwoty ponad 5000zł. i że w ciągu nie całych 7 minut pobrało ode mnie aż 168 osób cały plik choć policji nie podano w informacji jak wielki był ten plik oraz z jakiej strony został pobrany i jakim programem .

 19. i jak sie sprawa skonczyla bo mi nibynaliczyli ze udostepnilem harego iaudiobooka i maja date i godzine co najlepsze ze udostepnialem 2 dni bo jest 1 dnia jedno ip a 2 zonowu inne ale mam oragne internet co o ty myslisz

 20. ja dostalem niedawno i nie wie co zrobic przyszla do mnie policjia z drukiem ip i z 5 filmami harrego i ebookiem i do zaplaty kolo 3200zl i powiedziano mi ze sprawe bada prokurator ale zadnych danych o prokuratorze nie mam tylko ze to jest z media rodzina i nie weim czy wplacic ob trzeba placici na druku pocztowym na poczcie i ze dopiero pozniej przyjdzie umowa ugodowa pozmuzcie nie weim co robic bo mam mysli jzu samobojcze

 21. Słów kilka na koniec!

  Mi wyliczyli 38 tys zł. Byłem na przesłuchaniu w charakterze świadka i wspólnie z panem policjantem chcieliśmy ustalić kto dopuścił się tego haniebnego czynu. Okazało się że: Nie dysponują nazwą komputera/użytkownika, nie dysponują adresem sprzętowym komputera, nie dysponują informacją jaki system operacyjny i jaki klient torrent, nie wiedzą ile MB miało być udostępnione…. Zatem jak mają prowadzić śledztwo skoro nie wiedzą o tak podstawowych rzeczach??? Wniosek: poza IP przez który mógł się do sieci logować dowolny komputer/telefon/tablet via wifi/bluetooth, sieć lokalną etc nie posiadają nic, i nic nie będą posiadać zwłaszcza jeśli sprawa dotyczyła naruszeń z 2012 roku. Zupełnie tak samo jakby Was ścigali za pożyczony młotek w dobrej wierze sąsiadowi którego córka siostry babci zabiła wujka Zdziska zatapiając po rękojeść ów w zdziskowej łepetynie. Nie wiedzą kto, co, nie znają motywu ale za to wiedzą że młotek był waszą własnością. I dalej ciągać was na przesłuchania, wypytywać o to o tamto lub sramto podczas gdy na chomiku wszystkie utwory których dotyczy sprawa są od ręki. A dlaczego? Ano statystyki moi drodzy. Torrentowi są łatwym chłopcem do bicia, pewnie chomik jest już zbyt potężny lub ma dobre znajomości. Jest jeszcze trzecia opcja, możliwe że pan prokurator nie wie co to chomik jak do niego wejść i co uczynić aby odnaleźć pliki które naruszają prawo. Po sposobie prowadzenia śledztwa to ostatnie jest najbardziej prawdopodobne.

 22. A mi wyliczyli 38 tys zł. Byłem na przesłuchaniu w charakterze świadka i okazało się że: Nie dysponują nazwą komputera/użytkownika, nie dysponują adresem sprzętowym komputera, nie dysponują informacją jaki system operacyjny i jaki klient torrent, nie wiedzą ile MB miało być udostępnione…. Zatem jak mają prowadzić śledztwo skoro nie wiedzą o tak podstawowych rzeczach??? Wniosek: poza IP przez który mógł się do sieci logować dowolny komputer via wifi/bluetooth, sieć lokalną etc nie posiadają nic, i nic nie będą posiadać zwłaszcza jeśli sprawa dotyczyła naruszeń z 2012 roku.

 23. Ludzie czy wy jesteście ograniczeni…nie ma dowodu nie ma winy.IP komputera to żaden dowód.Jeżeli faktycznie coś ściągaliście to trzeba usunąć.. wyczyścić kompa i wszystko gra.Nie przyznawać się do niczego bo nic nie mają i liczą na waszą niewiedze i strach przed konsekwencjami.Też mam zaproszenie na komisariat… jak będę po to opiszę jak było.

 24. Kara, grzywna, wyłudzenie, jeden miś. W wezwaniu do zapłaty jest kwota ugodowa. W moim przypadku to było ok 800zł. Teraz na przesłuchaniu dowiedziałem się, że kwota urosła do prawie 4000zł!

 25. Jeżeli jesteście na Policji to pamiętajcie że jesteście w charakterze świadka.Nie wolno do niczego się przyznawać a tym bardziej wkręcać w to członków rodziny.Żadnych zgód na zapłacenie … bo jeśli to zrobicie to będą was nękać aż wycisną jak cytrynę.Zaprzeczać wszystkiemu bez znaczenia czy ściągaliście czy nie… wtedy odpuszczą i więcej nic nie zrobią sprawa będzie umorzona.

 26. Mnie pytali czy w danym dniu miałem dostęp do internetu, kto korzysta w domu z komputera z dostępem do internetu, czy udostępniałem dane pliki, czy zgadzam się zapłacić naliczoną karę.

  Wskazując osoby korzystające z tego komputera też mogą być wezwane na przesłuchanie.

 27. Przygotuj się na standardowe pytania w takiej sytuacji czyli: czy używana Pan/Pani programów typu torrent, czy jest Wifi, czy jest zabezpieczone, czy utwór był udostępniany przez Pana w sieci torrent.

 28. Tak jeszcze pogłówkowałem i pozbierałem fakty :
  -Ktoś z Pro bono w tym czasie "ściągnął" owego Harrego
  -Sprawdził kto mu serdeuje i spisał ich IP (prośbą do informatyków o weryfikację – czy można),
  -Z listą IP zdobył adresy – winowajców
  -Różnica w kwocie żądanej uzależniona jest od okresu seedowania,
  – czyli – ma wszystkie asy w ręku
  Jak się z tego wybronić?
  Ziggy

 29. "Ja regularnie pobieram z torrentów wszystko co się da, ponieważ każdy plik można przechowywać na swoim dysku 24 godziny od jego pobrania"

  Problemem jest rozpowszechnianie, a nie pobieranie. Legendarne (i nieprawdziwe) prawo do trzymania plików przez 24h nie ma tu nic do rzeczy.

  Co do wyroku z odszkodowaniem – z chęcią zapoznam się z jego treścią, ponieważ również brzmi nieprawdopodobnie.

 30. I jak wam minęło czekanie na wyrok?
  Ja regularnie pobieram z torrentów wszystko co się da, ponieważ każdy plik można przechowywać na swoim dysku 24 godziny od jego pobrania, więc się tym pismem nie przejąłem i sprawę przeciwko "BONO" wygrałem w sądzie, za co nie płąciłem ani grosza, lecz zwrócono mi mały dodatek w wysokości 740 złotych z haczykiem w ramach odszkodowania za próbę wyłudzenia pieniędzy. Więc jeżeli przyjdzie wam coś do domciu przykładowo papier z wezwaniem do zapłaty to możecie się nim podetrzeć w wieczornym rytuale sedesowym i zasnąć z dumą, że nie daliście się zrobić w bambusa jakiemuś cwaniakowi, który ma firmę tak naprawdę nie istniejącą ani nie zarejestrowaną w urzędzie.

 31. Witam, dostałam w lipcu br z powyższej kancelarii przedsądowe wezwanie do zapłaty/na rzecz Media Rodzina na 720 zł.Podobno ściągałam i rozpowszechniałam w styczniu 2013 –
  2 audiobuki Kryptonim Posen ?!.Oczywiście nie zapłaciłam, dziś bylam na Policji na przesłuchaniu w charakterze świadka tzw. pomoc prawna- bo nie jestem z Poznania.
  Powiedziano mi, że Media Rodzina złożyla zawiadomienie o przestępstwie do Prokuratury i jest to przesłuchanie na zlecenie Prokuratury Poznańskiej- sygnatura akt jak u wszystkich.
  Po przesłuchaniu zapytał mnie Policjant czy w celu naprawienia szkody zapłacę na rzecz Media Rodzina 90 złotych- odmówiłam – bo nie ściągałam .
  Pytali również o członków rodziny- mąż ,dzieci – i nie wiem co będzie dalej. Powiedzieliśmy sobie do widzenia. To tyle na bieżąco i na gorąco. Czy może ktoś jest jest już dalej…..?
  JA

 32. Powracam tu po pewnym czasie, aby przekazać jak się u mnie otoczyło. 30 marca zajęte zosty komputery prze Policję, potem przesłuchania, ekspertyzy prowadzone prze biegłego, umorzenie postępowania pod koniec sierpnia. Po wielu interewencjach na prokutarurze, policji – odebrane w ub tygodniu.Reasumując przez pół roku pozbawiona byłam komputerów, na których nic nie stwierdzono, ani pobranych plików, ani oprogramowanie do udostęponiania. Prokurator przeprosił mnie, że to tak długo trwało, ale policja między wierszami dała do zrozumienie, że nie do końca wierzy w moją niewienność. Z tego co wiem, część osób wpłaciła daninę Media R, czyli przyznała się ( czy słusznie?) do pobierania i udostępniania pliku. Macie chyba już pełną wiedzę jak może potoczyć się postępowanie. Pokrzywdzona MR czy ja?

 33. Witam!
  Jeśli ktoś jest zainteresowany, to Okręgowa Rada Adwokacka w Białymstoku prowadzi postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Klemieni w sprawie możliwości naruszenia etyki prawniczej poprzez wysyłanie przedsądowych wezwań do zapłaty. Można się podłączyć ze skargą.
  Pozdrawiam

 34. Ale podali mi numer do tej kancelarii i dzwonilem i jak chce ugodę to mam zapłacić 3000 zł. Już nie wiadomo o co chodzi. Gadalem zz policjantem i mówił zeby czekać do wyjaśnienia sprawy i mówił że jeżeli dotyczy wkreceni2 to będą tylko to szukać i nic więcej.

 35. Tak mylisz sie. Na ile rekwiruja to nie wiem. Oni nic nie mówią tylko każą sobie przepisać adresy i numery telefonów kancelarii prawnych a kancelarię prawne każą kontaktować się z probono w celu ugodymoja sprawę prowadzi prokuratura z Tarnowa. Może jest tak że jak kogoś nie.zastaną w domu to zostawiają wezwania.na przesłuchanie.

 36. Z tego co wiem "Wkręceni 2" to firma Galapagos. Świeża sprawa. Tutaj na forum poruszany jest jeden temat ale dotyczy on kilku firm i wielu tytułów. Jeżeli była u Ciebie Policja, napisz coś więcej. Skąd jesteś, co napisane było na dokumentach które pokazali. Na jak długo rekwirują? Wg moich info które mam (a pochodzą ze źródła strachu 🙂 czyli Policji), nie było przypadków rekwirowania kompa z powodu mało ambitnego filmu z nędzną fabułą. Na chwilę obecną, po tym co napisałeś, można stwierdzić że siedzisz na ul. Łowczej w Wawie i jesteś PRowcem Galapagos. Piszesz te brednie tylko po to aby wystraszyć ludzi 🙂

  Chociaż mogę się mylić 🙂

 37. Nie rozumiem Cię o czym piszesz, przeczytałes dokladnie o czym napisałem.
  A co komputera to jesteś chyba za młody żeby oceniać. Dokłanie z kompoterami mam doczynienia 41 lat.
  Najciekawsze, że po kontroli nic nie znaleźli, a IP mieli od firmy, co kupiłem książkę.

 38. Skoro nie umiesz używać komputera kolego drogi to lepiej go nie używaj. Jest coś takiego jak szyfrowanie danych, oraz prawo do odmowy składania wyjaśnień mogących obciążyć ciebie lub najbliższych. Dlatego masz prawo do odmowy podania hasła do dysku to po pierwsze, a po drugie – protokół szyfrowania AES nie został jeszcze złamany, dlatego nawet pan informatyk będzie sobie mógł co najwyżej zasilanie w komputerze włączyć, a policjanci zabrać ów. Zabiorą oczywiście po to aby oddać po jakimś czasie, bo biegły sądowy, ani żaden specjalista wynajęty przez prokuraturę nic na nim nie znajdzie. Ot i wielki mi nalot policjantów. Zatem nie szkoda mi ludzi co nie dbają o własny interes.

 39. Czytam, co niektórych mądrali i dochodzę do wniosku, że piszą głupoty, bo nie doświadczyliście tej przyjemności jak wpada do mieszkania trzech policjantów + informatyk, ja miałem nalot na zlecenie prokuratury i to wygląda inaczej jak wasze mądrowanie się.

 40. dokładnie to są bzdury jak ktoś pisze że policja przyjechała , zabrała kompa i może jeszcze aresztowała . zastraszenie nic więcej aby płacić i kasować na ludziach ogromne pieniądze , prosty rachunek niech zapłaci 1000 osób po 750 zł tj 750 000 tys zł . mam dalej piać , po co . olać i do kosza . to za nich powinna się wziąć prokuratura i to oni powinni płacić kary i odszkodowania dla ludzi którzy są zastraszani i tracą zdrowie na tych pajacach !!!

 41. Ludzie olejcie te pisma..i nie wierzcie w to jak ktoś pisze że miał wizytę policji czy innych służb.Wszystko polega na zastraszeniu i wymuszeniu nie trzeba się bać tylko papiery do kosza albo zgłosić na policję.Pod żadnym pozorem nie wysyłajcie do tych pseudo kancelarii swoich danych bo będą nękać bez przerwy.

 42. Czy moglibyście pisać, za jakie tytuły i z jakiego okresu macie wezwania do zapłaty? Ja pisma nie miałem, od razu była u mnie policja. Mieli nakaz prokuratorski. Nic nie znalazła, bo nie mam sprzętu w domu. Korzystam tylko w pracy. Byłem złożyć zeznania jako świadek. Chodziło o film Wałęsa. Oczywiście zgłoszone do prokuratury przez kancelarię z Warszawy.

 43. Dla mnie znacząca jest „sygnatura Akt V DS./14/13”. Co roku sporządzam setki protokołów każdy zaczyna się od kolejnego numeru łamane rok. Znaczy że jest to 14 zgłoszenie w roku 2013 do tej prokuratury, czyli styczeń 2013. Przez trzy lata prokuratura nie zajęła się tą sprawą zapewnie z małej szkodliwości i. Rozgoryczona firma reanimowała kancelarie i próbuje zarobić miliony na wyeksploatowanym tytule który obecnie sama udostępnia darmo. Można się spodziewać umorzenia sprawy. Dzisiaj idę na spotkanie z adwokatem

 44. Kara jest za licencje a nie za utwór. Ale i tak jej nie zapłacisz. nikt Ci sprawy cywilnej nie wytoczy, za dużo z tym pieprzenia i niepewny wyrok. poza tym taką licencje powinno się rozbić na wszystkich którzy to udostępnili. Czyli wyszły by jakieś grosze na użytkownika. Krótko mówiąc: gra nie warta świeczki dla tej pseudo kancelarii

 45. Też mi przyszło na 725zł za Golemana "Inteligencje Emocjonalną". Ponoć udostępniałem to we 09.2012. Patrzyłem w necie kosztuje ponad 20x mniej. Ktoś zna przepis, że płaci sie 3-5x wartość utworu? Ale czy kara jest za udostepnianie czy udostępnienie /jak chociaż jedna osoba od nas ściągnie?/. Raczej oleję, ale bede tu zagladał.

 46. Przyszło pismo na 750 zł, bez określonego typu medium jaki podobno udostępniałam. W ugodzie mam grzecznie uzupełnić swoje dane osobowe, PESEL i nr dowodu osobistego i odesłać… Dlaczego nie posiadają wszystkich danych skoro sprawa się toczy?

 47. Dostałem wezwanie do zapłaty za Harrego Potera -rzekomo ściągnołem i rozpowszechniałem wszystkie utwory,tylko nie wiem czy to;piosenki,filmy,książki.Jakie prawa do Potera ma ta cała Media Rodzina????skąd mają moje dane-nie posiadam własnego komputera.nie wiem jak cokolwiek ściągnąć z jakiegoś torenta.Pan adwokat uznał mnie za winnego,osądził i wyznaczył characz 780pln. to tylko cząstka kary.Jeśli zapłacę to sprawy nie było.Tak działa mafia prawnicza,okrada uczciwych POLAKÓW.Zróbmy z tym porządek-przecierz znamy sprawców.

 48. Moja mama również dostała pismo od ów kancelarii i Kamila Klemienia. Mimo, iż nikt z domowników nie korzystał od ładnych paru lat (przynajmniej 5-6) z sieci torrent (przynajmniej świadomie, bo pamiętam, iż kiedyś nawet przeglądarką opera można było ściągać torrenty). Na bank też nie było pobrania Harrego Pottera. Jest tyllko w domu obawa, gdyż mama prowadzi biuro rachunkowe w miejscu zamieszkania i jest tam komputer firmowy z 2015 roku – czy ów można też zarekwirować do sprawdzenia? Pomijam fakt, iż pozostałe komputery w domu ewentualnie nośniki danych też są przynajmniej z 2013 roku. Czy w takim wypadku Policja może zarekwirować sprzęt do sprawdzenia?

 49. Też dostałem takie pismo.
  Sprawa mnie lekko zdenerwowała bo na półce mam HP Audiobook kupiony jakiś czas temu w księgarni i nie mam paragonu.
  Co mogą mi zrobić i czy mam się czym przejmować?
  Bo jak znajdą to będę musiał jeszcze udowodnić, że zakupiłem legalnie.
  Jakaś masakra bo jak wpadną do domu to cały regał gier też nabytych legalnie (oryginałów)
  Czy mogą wszystko zabrać i trzymać w nieskończoność?

 50. Ja dostałem pismo w dniu dzisiejszym. 765zł za audiobooki HP. Sygnatura ta sama V DS 14/13. Jutro idę do radcy prawnego, ale do winy na pewno się nie przyznam, bo wtedy dopiero zaczną mnie doić

 51. Spotkałam się dziś ze znajomym policjantem . Powiedział wyraźnie ze to ściema ponieważ gdyby to była prawda dawno każda z osób kt otrzymała list byla by przesłuchana ( w liście jest napisane że spr prowadzi prokuratura ) + po takim czasie spr jest nieaktualna

 52. Spotkałam się dziś ze znajomym policjantem . Powiedział wyraźnie ze to ściema ponieważ gdyby to była prawda dawno każda z osób kt otrzymała list byla by przesłuchana ( w liście jest napisane że spr prowadzi prokuratura ) + po takim czasie spr jest nieaktualna

 53. to słowa mojego znajomego prawnika: Zlekceważyć albo odpisać się że się nie zgadzają dane. więc ja chowam pismo głęboko w szafkę i cieszę się wakacjami 🙂 pod żadnym pozorem nie płaćie bo wtedy przyznajecie sie do winy.

 54. Też dostałem. Mają dane osobowe bezpośrednio od dostawcy Internetu więc poszło zapytanie od prokuratury do operatora. Doszedłem do tego tak, że w Netii pomyliłem się w adresie korespondencyjnym i ten sam bład jest na wezwaniu do zapłaty. Chwilę poświęciłem na analize tego jak oni to robią. Otwórzcie sobie pierwszy lepszy portal z torrentami i wpiszcie "harry potter" albo "igrzyska śmierci". Na pierwszy miejscu zawsze wyskakują audiobooki tego wydawnictwa. Przypadek? Nie sądzę. Zwłaszcza, że to były bardzo popularne filmy w tamtym czasie i ludzie po prostu przez pomyłkę to ściągali. A oni prawdopodobnie mają gościa, który loguje ruch z trackerów tych torrentów i stąd ma Wasze adresy IP 😀 No muszę przyznać, że to niezły pomysł na biznes… Wyjątkowo perfidny.

 55. Głupoty piszesz. Miałem tą sytuację jakieś 2 lata temu. Policja była dwa razy, bo pierwszym razem mnie nie było. Drugim razem grzecznie pukali (była godzina 11.00). Prosili o udostępnienie sprzętu, mieli nakaz więc im pokazałem. Policjant z biegłym sądowy zobaczyli co chcieli, stwierdzili że grzecznie współpracuję więc nawet sprzętu nie zabierają. Jedynie co to komputer został zabezpieczony na poczet dalszego postępowania sądu – wiązało się to z tym, że nie mogłem go wynosić po za mieszkanie. po około roku dostałem pismo z sądu o umorzeniu sprawy.

 56. Przerabiałem to jakieś 2 lata temu z tą firmą. Możecie być pewni wizyty policji i przeszukiwania komputerów. Jedyne co możecie zrobić to wyczyścić komputer i rozmyć winę między domowników (nie wskazywać konkretnego). Sprawa po tym będzie umorzona.

 57. …zapomniałem dodać że adres IP też się nie zgadza , a już nie wspomnę żę tego nie ściągałem , piszcie co wyszło z tego wszystkiego , hmm a może już siedzicie za kratkami ;-)))

 58. A ten kamil klemienia to może skończył szkołę specjalną dla prawników czy co? Mocno okrojony materiał, brak zagadnienia domniemania niewinności, wyłudzenia, zastraszenia, nękania? Ponoć 13 lat w zawodzie prawnika a takie bezpodstawne pisma wysyła. Jak mu nie wstyd? Lepiej żeby edukację skończył w technikum, bo robi z siebie pośmiewisko i kompromituje swoje nazwisko. Kto zatrudni adwokata który nie zna prawa? A tak z innej beczki, mam kolegę po zawodówce, może pan kamil pomógłby mu dostać się na studia prawnicze, aby mógł potem wysyłać przedsądowe wezwania do zapłaty. Ów kolega powiedział, że nauczy się ortografii, i obsługi komputera, a także adresowania kopert i wysyłania (lizać znaczki już umie). Baaa nawet już poczynił pewne inwestycje. Kupił książkę nadawczą na poczcie i studiuje rubryki. Mówi mi że podziwia pana kamila – ileż to umiejętności musiał posiąść aby coś takiego wymyślić!
  A reszta was prawników?? Porada 100 zł LITOŚCI. To nawet sępy i ścierwojady nie są tak bezczelne. I to za poradę, że co? Że powiecie ludziom że są niewinni, i nic nie muszą robić do czasu mocno ewentualnego przesłuchania? Że ciężar udowodnienia winy spoczywa na stronie pozywającej? Że mogą domówić składania zeznań obciążających najbliższych, oraz siebie samych? Że wreszcie najczęściej sprawa jest umarzana zanim trafi do sądu z powodu braku dowodów?
  BŁAGAM! Wysilcie się na te 100 zł !

 59. Także dostałem takie pismo 750 zł za Harrego , byłem na policji , odradzili płacenie kazali poczekać co się będzie działo dalej.a sygnatura jak u wszystkich i oczywiście takie samo pisemko – standard . wysłałem do mojego operatora sieci ( UPC , no bo skąd mieli moje dane ) dlaczego,komu i w jakim celu udostępnił moje dane , tak radziła policja

 60. Ate pisemka to sobie można….. i wodę spuścić… ale ja złożę zawiadomienie na milicje o wymuszenie i zastraszanie.Jako świadkowie nie musicie się bać nalotów konfiskat.. jedynie zeznania i pamiętajcie -ja nigdy niczego nie ściągałemłam i nie wiem kto co i w jakim celu..i po sprawie

 61. Sprawa na 100% pójdzie do umorzenia. Jestem informatykiem i wiem co mówię. Oni nie dysponują żadnymi dowodami – inaczej zamiast listu poleconego witalibyście się z policją anektującą wasz komputer. Nie mają nic poza IP i nic nie będą mieli, skoro sam adwokat ostrzega was przed postępowaniem dowodowym. Ja sam nie wiedziałbym w ogóle o sprawie gdyby nie ten idiota który wysłał wezwanie do zapłaty. Ja tam nie chcę żadnej ugody tylko wyroku za zastraszanie i pana Kamila z grzywną !

 62. Mój tata też dostał pismo w sprawie Herrego- do zapłaty 780 zł. Dzwoniłam dziś do prokuratury: sprawa rzeczywiście istnieje- albo dogadujemy się z kancelarią, albo liczymy się z przesłuchaniami, zbieraniem dowodów i ewentualnym aktem oskarżenia. Spotkałam się również z policjantkę z Wydziału Przestępstw Gospodarczych i oto co usłyszałam: Nie płacić,. można grzecznie odpisać do kancelarii, że do czasu zakończenia sprawy nie zamierzamy uiścić żadnej płatności. Możliwe, że będziemy wzywani na policję w celu złożenia wyjaśnień w charakterze świadków ( wszyscy domownicy zamieszkujący z właścicielem internetu), może być też zabrany dysk komputera do analizy.(jeśli coś macie na nim nie tak-wyczyścić). Złożyć wyjaśnienia i czekać. Sprawa na 90% ulegnie umorzeniu.

 63. Witam
  Chciałem rozwiać kilka wątpliwości związanych z pismami które Państwo otrzymaliście. Zrobię to za darmo, choć każdy radca prawny wziąłby za to pieniążki.
  Forma i treść otrzymanych papierów mają na celu zastraszenie i wyłudzenie pieniędzy a także wymuszenie przyznania się do czynu którego, całkiem możliwe, wcale nie popełniliście. W Wykazie naruszeń który otrzymaliście, równie dobrze mogła być lista na 20 stron i podobną miałaby wartość. Pan adwokat który wysyła takie rzeczy musi być tak kiepskim adwokatem, że jedyne źródło jego dochodu to nękać uczciwych ludzi, bo zdaje się nie wiedzieć że istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności. Wszyscy jesteście niewinni. Dopiero sąd może to zmienić, ale nie może, posiadając jedynie wasz adres IP. Mało tego, Ów pan "adwokat" działa na szkodę pokrzywdzonego (Media Rodzina) wysyłając takie pisma i powodując, że prawdziwi przestępcy usuwają dowody zanim policja i prokuratura wejdzie w ich posiadanie. To nie logiczne, więc gdzie tu sens? Ano sens jest wtedy, jeśli sprawa ma pójść do umorzenia a pan "adwokat" i jego kancelaria rozpaczliwie próbują coś z niej wycisnąć – za wszelką cenę. Niestety, przystawiając swoją pieczątkę do tak absurdalnego pisma i podpisując się, kompromituje nie tylko siebie, ale i cały system nauczania prawników.
  Podsumowując, jeśli nie zabrano wam komputerów, nie ujawniono udostępniania plików (bo same pliki możecie posiadać) to możecie spać spokojnie. Ja sam po otrzymaniu tego pisma, śmiałem się bardzo długo, nie mogąc przez łzy odczytać treści tych głupot. Era "Pobieraczka" się skończyła już dawno, a Pan "adwokat" zdaje się tego nie dostrzegać. Oglądnijcie sobie Państwo rzeczonego adwokacinę na NK, bo nie mogłem sobie odmówić tej nieprzyjemności. Oto osoba która chce Was pozbawić podstawowego prawa – prawa do obrony. Ów człowiek chce, abyście sami się przyznali do czynu którego pewnie wcale nie popełniliście, chce też abyście zapłacili ponad 700 zł tylko dlatego, że w piśmie są słowa "adwokat", "sąd", "2800 zł", "pozew cywilny", "prokuratura" etc. Zapewniam Was, że jeśli mogliby wydoić od Was 2800 zł zrobiliby to nie informując Was o tym, bo w imię czego ktoś miałby się pozbawić 2000 zł czystego zysku? Dla Waszego dobra? A jaki mają interes w tym żeby dbać o Wasze dobro? Jeśli ktoś taki jak pan "adwokat" w ten sposób nie waha się kompromitować siebie i swoich kolegów to zrobiłby wszystko za trochę kasy – wszak musi jej nie mieć skoro jeszcze się podpisuje pod takimi bredniami.
  Media Rodzina – Brawo! Brawo panowie skoro wynajmujecie takich ludzi aby bronili waszych praw.

 64. A mi zaczyna świtać w głowie taka myśl. Jaki jest sens wysyłania takich wezwań skoro każdy, kto ma w tej sprawie coś na sumieniu może pozbyć się lub już się pozbył nośnika lub wymazał dysk. 2013 roku zostało złożone zawiadomienie. Gdyby dla prokuratury były przedstawione żelazne i twarde dowody to już by były naloty na poszczególne osoby, bez możliwości przygotowania się do ewentualnej kontroli( czyt. pozbycia się nośników itp) . Wtedy udowodnienie winy byłoby łatwe, a co za tym idzie zrobiła by się ogromna furtka do dużych odszkodowań dla "pokrzywdzonego", odszkodowań znacznie większych niż te na wezwaniach. Ciekawe czy kancelaria nie utrzymała jakiegoś sygnału odnośnie umorzenia sprawy i wysyła zawiadomienia na zasadzie może ktoś zapłaci.

 65. Skorzystałem z porady prawnej i oto czego się dowiedziałem
  Wytoczono proces w prokuraturze już w 2013 roku, stąd ta sama sygnatura.
  Przystawanie na warunku umowy o ugodę to jednoznaczne przyznanie się do winny i może się wiązać z kolejnymi wezwaniami do zapłaty. Taka umowa niczego nie gwarantuje.
  Kancelaria dotychczasowo wysłała dwie fale wezwań dotyczących harrego i igrzysk, wygląda na to, że kolejno będą w taki sam sposób postępować z następnymi tytułami aż sprawa ulegnie przedawnieniu.
  Na korzyść oskarżonych może jednak przemawiać fakt, iż minęło sporo czasu i nie jest już możliwe w większości przypadków udowodnienia takiego wykroczenia, zwłaszcza kiedy się wymieniało w tym okresie nośniki. Nawet osoby które nie miały czynienia z siecią p2p mogą być narażone na nacisk ze strony firm MEDIA RODZINA, ponieważ trudno będzie nim jednoznacznie udowodnić niewinności. Muszę się przygotować na ewentualne wywiady z policją i zarekwirowanie domowego sprzętu.

 66. Ściągac to nie przestępstwo, natomiast udostępniac już tak.

  seed jest to ktoś kto ma 100% pliku i udostępnia plik innym
  peer ktoś kto ściąga i udostępnia ściągniętą część pliku
  leech to ktoś kto tylko ściąga

  Czy "oni" sa w stanie udowodnić, ze nie byłam leecherem?

 67. obiecałem tekst listu do Panów adwokatów:

  …………… ……………… Białystok, dnia 29.05.2015
  Ul. …………… .
  ..-…. B………

  Kancelaria Adwokacka
  Adwokat K….. K……….
  Ul. …… .
  .. – … Białystok

  W odpowiedzi na przedsądowe wezwanie do zapłaty z dnia 21.05.2015 r. zaprzeczam abym kiedykolwiek naruszył prawa autorskie MEDIA RODZINA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
  Odmawiam zapłaty kwoty wskazanej w w/w wezwaniu .
  Jednocześnie informuję, że dalsze kierowanie tego rodzaju korespondencji potraktowane zostanie jako próba naruszenia moich praw, oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, a tym samym zostanie zgłoszone do stosownych organów ścigania.

 68. Moim zdaniem jest to próba wyłudzenia. Pod przekazanym adresem funkcjonuje kancelaria radców prawnych a osoba wymieniona w piśmie podaje się za adwokata a według tych danych jest radcą. Nie zgadzają się również numery telefonów podane w piśmie i opublikowane na stronie. Na tym forum podobał mi się wpis osoby rzekomo pozbawionej przez policję komputerów, jak i strasznie zaniepokojonej. Sądzę, że są to raczej naganiacze do zapłacenia. Deal polega na tym, że jak już ktoś zapłaci, to nie tylko nie zobaczy odesłanej ugody, lecz szkodliwość czynu okaże się również znikoma i nikogo za utracone przez was pieniądze nikt nie będzie ścigać. Zatem głowa do góry i bez obaw. Dziękuję za wpisy uspokoiły mnie i przekonały, że sprawa jest oszustwem.

 69. Witam. Ja również dostałam takie pismo. ma oczywiście te samą sygnaturę. Poza tym zauważyłam błąd WZYWAM PANIĄ, a w dalszej części pisma zmieniłam płeć i zwracają się Pan. Dziwne jak na moje oko są te pełnomocnictwa. Dwa? W jakim celu. Kiedyś taki problem miałam ze słynnym pobieraczkiem wtedy olałam sprawe, a Ci się wycwanili i przysłali poleconym. Czy do Was też

 70. Widzę że identyczna sytuacja. Harry Potter z 2012r i w moim przypadku 715zł. Dajcie znać jak sprawa będzie się rozwijać. Ja póki co pozwolę jej żyć swoim życiem. Chyba nie ma się czym przejmować. Będę próbować kontaktować się z tą firmą która udzieliła pełnomocnictwa. Tylko nie będę używać telefonu podanego w pełnomocnictwie, ale z ich oficjalnej strony. Ciekawe co powiedzą.
  Jak będziecie mieli jakieś informacje, proszę podzielcie się.

 71. Byłem u prokuratora.Kazał olać bo moje IP jest inne niż przysłali.Sprawdzcie IP.Kazał napisać pismo do nich za potwierdzeniem o nie nękanie mnie pismami ,bo inaczej założę sprawę o stalking.Tak też zrobię.SPRAWDZCIE SWOJE IP !!!!

 72. Dziwne jest tylko to, że wszyscy, którzy dostali wezwania to użytkownicy UPC i wszyscy za Harrego Pottera. To nie może być przypadek. Jakiś pracownik musiał maczać w tym palce, bo dane tylko z tamtąd mogły wyciec. Znalazł sobie sposób na dorobienie. Moja znajoma też dostała teraz 800 zł Harry Poter i z UPC. To nie może być przypadek.

 73. Ludzie! Ale jesteście naiwni! Od kiedy to policja informuje o przyjściu do was w sprawie przestępstwa? Gdyby była jakaś akcja to czarni wpadli by o 5 rano do Was do domu, rzucili by Was na glebę, zarekwirowali komputery i wszelkie informacje dotyczące przestępstwa a nie jakiś baran, który chce zarobić informuje Was, że policja przyjdzie po 7 dniach. Dobre… Ludzie Zacznijcie myśleć!!!Nic nie płacić bo to oszusty!!!Ludzie już wymyślają takie numery, że naprawdę ciężko je normalnemu użytkownikowi rozróżnić.

 74. Proponuje przypomnieć sobie czy nie rejestrowaliście się czasami w serwisie Plikostrada.
  Najprawdopodobniej ta firma sprzedała wasze dane osobowe do tego przekrętu.
  Wiem to ponieważ straszyli mnie komornikiem za niewyrejstrowanie się w ciągu 14 dni od zalogowania co niby wiązało się z wykupieniem u nich transferu na 120 gb za 96 zł.
  W mailu użyli tego samego adresu ip jaki znajduje się na wezwaniu do zapłaty za Harego Pottera. Podkreślam że nie mam publicznego ip, jestem za natem a owy adres był wygenerowany przez dostawcę. Jeżeli znajdziecie wspólny mianownik dla tych spraw to najlepiej
  zróbmy pozew zbiorowy. Prawdopodobnie padliśmy ofiarą stron wyłudzających dane osobowe w necie.

 75. Ja odebrałem dzisiaj.Za harego 720 .Tylko nie pobierałem żadnych audio ani pdf ani innych.Podobno jeżeli jest to masówka to olać.Ale ja czuję się zastraszony i jutro idę do prokuratora generalnego niech zerknie.Na wezwaniu jest dobrowolne tłu drukiem.

 76. i co zastanawiające, chyba wszyscy mają taką samą sygnaturę akt. czyli, że co? prowadzą zbiorową akcję na wszystkich, każdy ma tą samą sygnaturę akt w tych papierach a każdy dostał pismo w innym terminie? nic już z tego nie rozumiem…

 77. właśnie dzisiaj też dostałam pismo za harrego pottera audiobooki 800zł… owszem, pobierałam je, ale do jansej anielki, po to zapłaciłam z konto na torrentach… plików od dawna nie posiadam, a skąd miałam wiedzieć, że pobierając je, automatycznie udostępniam? nie znam się na tym ;/ i nie wiem co robić, siedzę już dwie godziny i szukam informacji. z tego, co widzę, to ta "kancelaria" to jacyś naciągacze, ale kto tam wie…

 78. Komputera na który coś rzekomo zassałem już nie mam. Mam zainstalowany nowy router. Nawet nie mam możliwości porównania adresów IP. Temat zaczyna się ciekawie. Dodatkowo mam Ugodę na której nikt się nie podpisał, a ja mam przelać kasę i odesłać…co dalej za tym idzie, nawet nie wie jakie były by w tym przypadku konsekwencje.

 79. Witam Ja dzisiaj dostałem pismo dotyczące Igrzysk śmierci w pierścieniu ognia!! rzekomo w 2013 roku. 750 zł….jakieś nieporozumienie, nie korzystam z uTorrentów już od kilku dobrych lat….

 80. Oczywiście Media Rodzinie daje nieżle popalić wielu Rodzinom. Zajęte zostały 4 komputery w mojej rodzinie, przesłuchanie na policji, sprawa w sądzie w sprawie zażalenia, policja i prokuratorzy zajmują się Harrym a prawdziwi przestępcy hulają ile wlezie.

 81. i jak tam sprawa sie rozwija.. bo ja tez to dostalem i nie wiem czy cos odpisywac… a moze ktos podrzuci pismo jak im odpisac ze sie czlowiek nie zgadza z tymi zarzutami.. i niech kombinuja..

 82. Czy ktoś nie zapłacił w wyznaczonym terminie? (Już minęły terminy ugody wyznaczone było tylko 7 dni).
  Czy przyszły jakieś papiery z Policji? Jeśli tak to jakie?
  Jak się sprawa rozwija u takich was?

 83. To blog prawniczy. Staram się więc moderować komentarze pod kątem ich zgodności ze stanem prawnym, aby treści tu publikowane nie wprowadzały innych w błąd, jak ma to często miejsce np. na bardzo popularnym forum porad prawnych, których udzielają osoby anonimowe – a sądząc po treści niektórych – także zupełnie przypadkowe.

  Wyżej usunięty – anonimowy! – komentarz sugerował pomoc prawną po kontakcie pod wskazanym adresem e-mail. Nie widzę powodu, dla którego miałbym pozostawiać takie ogłoszenia i uwiarygadniać je swoim nazwiskiem.

  Jeśli Pani/Pan Anonimowy chce doradzać innym – proszę to albo zrobić otwarcie, aby można to było zweryfikować, albo proszę publikować gdzie indziej.

 84. Sam już nie wiem komu wierzyć. Jedni piszą, żeby pismem się nie przejmować, inni, że sprawa trafi do sądu i policja zarekwiruje komputery.
  Nawet jeśli tak może być, to kiedy można spodziewać się takiego nalotu od otrzymania pisma i jak taka sytuacja wygląda? Pukają, pukają, a jak nikogo nie ma w domu to wywarzają drzwi? 🙂

 85. To prawda, ale sprawa jest i tak przez nas wygrana, bo nikt nie jest w sanie udowodnic, że osoba która dostała wezwanie do zapłaty rzeczywiście ona sciagała. Tak czy inaczej prawdopodobnie saprawa w sadzie bedzie i komputer zarekwirowany przez policje też.

 86. Witam
  Witam, tez dostałem takie pismo, byłem na Policji i zgłosiłem próbę wyłudzenia pieniędzy oraz skargę do Izby adwokackiej na Bartosza Wojdę. Proponuję zrobic wam to samo
  pozdrawiam
  Bilwaldi

 87. Dzwoniłem w tej sprawie do prokuratury i babka powiedziała, że lepiej zapłacić kwotę i mieć spokój, bo sprawa już się w niej toczy. Dodała, że w ciągu dwóch tygodni przyjdzie zawiadomienie z komendy na przesłuchanie.

 88. Ja tez za audiobook musze zaplacic 750zl al np adres IP komputera nie jest moj a tak z drogiej strony nie bardzo znam sie na prawach autorskich ale od kiedy ta Media Rodzinie ma jakiekolwiek prawa autorskie do czegokolwiek… Bylo nerwow ale juz olalismy zobaczymy co dalej

 89. To jest w ogóle jakaś farsa. Moim zdaniem powinno się to nagłośnić, bo nie może być tak, że jakaś biedna Media Rodzina, której nie idzie sprzedaż próbuje sobie w ten sposób, przez zastraszanie ludzi odbić. Ja dostałem 750zł do zapłacenia za książkę, którą w ogóle nie wiem, czy ktokolwiek i kiedykolwiek ściągnął. Dodatkowo jest ona dostępna w necie za darmo… Chciwość, która ogarnęła niektórych ludzi i branże jest wręcz nie do przyjęcia. Praktyka która się tutaj odbywa, powinna być napiętnowana i karana przez Krajową Radę Adwokacką, mówię odnośnie jaśnie pana Wojdasa. Wracając jednak do tematu samej Media Rodziny, to chciałbym uprzejmie oznajmić, że od dzisiaj żaden media shop nie zarobi na mnie już ani złotówki, bo do tej pory uczciwie kupowałem interesujące mnie pozycje.

 90. Osobiście czuję się zastraszona, zaszczuta, upokorzona tym pismem i uważam je za bardzo odkażające (to spowodowało u mnie wielkie nerwy i bóle brzucha). Subiektywnie uważam takie zachwianie, za niegodne adwokata. Takie postawienie sprawy? po takim czasie? takie z takimi dziwnymi wymaganiami jak NIP (skoro ma dane, po co mu to?) i wiele innych….

 91. witam po dzisiejszej wizycie u adwokata spadł mi kamień z serca stwierdził że jest to jedna wielka ściema jak on to określił zrobili sobie zbiórkę pieniędzy. Pismem nie kazał się przejmować

 92. proponuję:
  1. lekturę: http://di.com.pl/news/50161,0,Zaplac_550_zl_za_pobieranie_filmu_Co_na_to_Naczelna_Rada_Adwokacka-Marcin_Maj.html
  2. Osobiście czuję się zastraszony, uważam, że ktoś mnie okraść, w związku z tym złożę skargę na pana Wojdę.
  3. http://www.rejestradwokatow.pl/Kraiaa wbijamy link wpisujemy "Wojda" miejscowość Białystok, i składamy skargę Izby Adwokackiej w Białymstoku – najlepiej listem poleconym. Podejrzewam, że jak Izba Adwokacka dostanie około 100 skarg, to chcąc nie chcąc będzie musiała się zająć tematem.

 93. Również otrzymałem wezwanie do zapłaty, byłem dzisiaj na Policji – odradzili płacenie, zalecili odczekanie do poniedziałku, żeby zobaczyć co pokaże się w sieci, następnie powiedzieli, żebym złożył zawiadomienie o próbie popełnienie przestępstwa.
  Sprawdziłem adresy IP – nie należą do mnie.
  a co udało się Wam ustalić?

 94. To jakieś jaja, dużo ludzi dostało identyczne wezwania za te same pliki, ale różne kwoty. Ja mam do zapłacenia 4467zl, mimo ze nie pobieralem takich plików. Jutro dzwonie do pana wojdy i prokuratury w Poznaniu.

 95. To jakieś jaja, dużo ludzi dostało identyczne wezwania za te same pliki, ale różne kwoty. Ja mam do zapłacenia 4467zl, mimo ze nie pobieralem takich plików. Jutro dzwonie do pana wojdy i prokuratury w Poznaniu.

Dodaj komentarz